- - Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie

[Aktualizacja 12.06.2020] Wznowienie wykonywania badan przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie

Wydział Mechaniczny został poinformowany o wznowieniu przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie wykonywania badań dla studentów AM. W związku z powyższym wprowadzone zostają wytyczne dotyczące sposobu dostarczenia próbek.

Badania na nosicielstwo kału w kierunku pałeczek Salmonella, Shigella wykonywane są w Laboratorium Epidemiologii WSSE w Szczecinie, ul. Spedytorska 6/7.
Przyjmowanie próbek odbywa się w Rejestracji Medycznej od poniedziałku do środy w godzinach od 10.00 – 11.00.

W celu wykonania badania na nosicielstwo należy nabyć 3 wymazówki z podłożem transportowym.
Wymazówki opisujemy imieniem i nazwiskiem oraz datą pobrania i godziną pobrania.
Od pierwszgo pobrania próbki do momenty dostarczenia nie może upłynąć więcej niż 72 godziny. Uwaga, Sposób pobierania próbki kału do badania w sposób szczegółowy został opisany w zamieszczonym pliku >>pdf<<.

Wszystkie 3 próbki należy dostarczyć razem, najpóźniej w ciągu 72 godzin od pobrania pierwszej próbki do Rejestracji Medycznej, WSSE w Szczecinie, ul. Spedytorska 6/7 (Ważne: nie może upłynąć więcej niż 72 godziny od pobrania pierwszej próbki do momentu dostarczenia ich do badania).