W dniu 5 grudnia 2023 r. o godz. 12:00 w Auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Morskiej w Szczecinie przy ul. Willowej 2 odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Tomasza Piaseckiego

Promotorem rozprawy  pt. „Diagnozowanie modułu zaworowego wysokociśnieniowych pomp płuczkowych stosowanych na pływających platformach wiertniczych” był dr hab. inż. Artur Bejger, prof. PM z Wydziału Mechanicznego PM, a promotorem pomocniczym - dr inż. of. elektroautomatyk okr. Maciej Kozak, prof. PM z Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Recenzentami rozprawy doktorskiej byli:

dr hab. inż. Tomasz Kniaziewicz, prof. AMW z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
dr hab. inż. Krzysztof Przemysław Dudzik, prof. UMG z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Z rozprawą doktorską i opiniami recenzentów można zapoznać́ się w Czytelni Biblioteki Głównej Politechniki Morskiej w Szczecinie (ul. H. Pobożnego 11) lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej
Politechniki Morskiej w Szczecinie  https://bip.pm.szczecin.pl/artykul/piasecki-tomasz

13 grudnia 2023 roku Senat Politechniki Morskiej w Szczecinie nadał Panu mgr inż. Tomaszowi Piaseckiemu stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.

Pan Tomasz Piasecki jest absolwentem studiów jednolitych magisterskich Akademii Morskiej w Szczecinie, którą ukończył w roku 2008 broniąc pracę magisterską na Wydziale Mechanicznym na kierunku Mechanika i budowa maszyn w zakresie eksploatacji siłowni okrętowych. Ww. posiada dyplom starszego oficera mechanika okrętowego i zawodowo związany jest z firmami armatorskimi posiadającymi statki typu LNG MOSS, wykorzystuje także swoją wiedzę i umiejętności na statkach wiertniczych. W obrębie Jego zainteresowań hobbystycznych są nowoczesne technologie morskie i sport, w szczególności piłka nożna oraz pływanie.