Laboratoria - LSSO – Laboratorium Symulatora Siłowni Okrętowych - Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie

Laboratoria LSSO – Laboratorium Symulatora Siłowni Okrętowych

LSSO – Laboratorium Symulatora Siłowni Okrętowych

Symulator umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów na kierunku Mechanicznym specjalność Mechanika i Budowa Maszyn, szkoleń kadry oficerskiej w ramach kursów doskonalenia zawodowego na poziomie operacyjnym i zarządzania, dopuszczony do prowadzenia szkoleń i egzaminów certyfikatem STCW.

Symulator operacyjny firmy Kongsberg – Norcontrol

• typ ERS MC90-IV/RTA-III
  • symulator III generacji, zainstalowany w roku 1999 i po modernizacji w roku 2006;
  • maksymalna liczba studentów/kursantów mogących jednocześnie uczestniczyć w zajęciach – 5 osób (zgodnie z przeznaczeniem i certyfikatem)

Symulator graficzny firmy Kongsberg typu:

• ERS Sulzer 12RTA 84C/container ship,
  • ERS DE – III/cruise ship diesel – electric,
  • ERS SP Dual Fuel,
  • ERS LM 2500 Gas Turbine – GT 22,
  • ERS L11 MAN B&W – 5L90MC – VLCC – tanker ship (V generation),
  • ERS MAK 8M32C – trawler – M11.umożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych studentów III I IV roku, szkoleń kadry oficerskiej w ramach kursów doskonalenia zawodowego na poziomie operacyjnym i zarządzania
  • Symulator V generacji, zmodernizowany w latach 2014/2015,
  • maksymalna liczba studentów/kursantów mogących jednocześnie uczestniczyć w zajęciach – 15 osób.
Stanowisko instruktorskie symulatora graficznego.
Stanowisko instruktorskie symulatora operacyjnego.
Symulator operacyjny – Engine Control Room (Centrala Manewrowo-Kontrolna). Widok na GTR (główna tablica rozdzielcza) oraz stanowisko manewrowe silnika głównego.
Stanowisko manewrowe silnika głównego oraz zarządzania elektrownią okrętową.

Stanowisko sterowania lokalnego silnikiem głównym.
Pulpity sterownicze mechanizmów pomocniczych siłowni (wirówki, odolejacz i instalacja hydroforowa)
Stanowiska lokalne sterowania napędem pomp rozładunkowych oraz instalacje pomocnicze siłowni: wody morskiej, wody słodkiej, chłodni prowiantowej i stanowiska lokalne sterowania agregatów prądotwórczych
Główna tablica rozdzielcza – GTR – dystrybucja energii elektrycznej

Symulator graficzny – stanowiska studenckie – sala nr 1.
Symulator graficzny – stanowiska studenckie – sala 2.

Autor: Website Administrator