CTTM zaprasza pracowników AMS na kolejne szkolenie dotyczące tworzenia innowacji pt. "Bionika, biomimetyka, biomimikra – wynalazczość inspirowana naturą"

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane innowacjami oraz poszukujące źródeł informacji na temat dostępnych technik, metod i metodologii ich tworzenia.

Okazuje się, iż środowisko naturalne posiada wiele podpowiedzi na temat możliwych rozwiązań problemów technicznych. Jako wynik analizy
zachowań i procesów występujących w naturze powstały m.in. nowe typy farm wiatrowych oparte o zachowania ławicy ryb, ergonomiczny projekt japońskiego super szybkiego pociągu inspirowany lotem zimorodka, czy też wszystkim znane zapięcie typu rzep firmy Velcro.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną:

• podstawowe pojęcia dotyczące wykorzystania wzorców naturalnych;
  • celowość wykorzystania wzorców naturalnych;
  • wybrane metodyki biomimetyczne;
  • przykłady wykorzystania wzorców naturalnych;
  • wybrane narzędzia wspomagające bioinspirację.

Częścią szkolenia będą też ćwiczenia z wykorzystaniem istniejących baz danych w tym temacie, które zostały opracowane przez świat naukowy i biznes.

Prosimy zatem o przyniesienie swego komputera.

Szkolenie odbędzie się  18 kwietnia (czwartek) w godz.: 09:00-14:00 w Sali Senatu AMS.

Zapraszamy do uczestnictwa, a zgłoszenia prosimy przesyłać na cttm@am.szczecin.pl.
CTTM zapewnia catering.