Konkurs na projekty obejmujące prace B+R oraz wyniki badań naukowych i prac rozwojowych, a także innowacyjne pomysły o potencjale rynkowym, które mogą podlegać procesowi komercjalizacji.

Realizatorzy  projektu MareMed – CIAM Sp. z o.o. oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny – ogłosili konkurs na projekty obejmujące wszelkie prace B+R oraz wszelkie wyniki badań naukowych i prac rozwojowych, a także nowe innowacyjne pomysły o potencjale rynkowym, które mogą podlegać procesowi komercjalizacji.
Wysokość dofinansowania wynosi 76 250 zł netto.

Wynagrodzenia mogą stanowić maksymalnie 40% kosztów.

Katalog wydatków kwalifikowanych:

1. wynagrodzenia osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu,
  2. koszty udziału w szkoleniach i konferencjach oraz koszty organizacji szkoleń, konferencji, paneli ekspertów, staży, spotkań związanych z
  3. wydatki na zakup materiałów zużywalnych, odczynników, oprogramowania i licencji na oprogramowanie,
  4. usługi obce niezbędne do prawidłowej realizacji projektu,
  5. opracowania, koszty wydawnictw, zakup usług informatycznych oraz zbiory informacji (bazy danych, dostęp do źródeł informacji, tematyką projektu, profesjonalne opracowania)
  6. koszty krajowych i zagranicznych podróży służbowych osób zaangażowanych w realizację projektu,
  7. koszty udziału w przedsięwzięciach informacyjno-promujących w ramach wystaw i targów.

Ostateczne rozliczenie środków z przyznanego minigrantu musi  nastąpić nie później niż do końca stycznia 2020 roku, przy czym  przynajmniej w 90 % środki muszą zostać rozliczone do 31 października  2019 r.

Nabór wniosków trwa do 27 maja, godz. 10:30.

Wnioski należy składać w siedzibie CIAM Sp. z o.o.
Szczegóły na https://www.pum.edu.pl/uczelnia/ctt