22 listopada 2023 roku Senat Politechniki Morskiej nadał mgr. inż. Bartoszowi Głowackiemu stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna

17 października 2023 roku w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Morskiej w Szczecinie przy ulicy Willowej 2, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Bartosza Głowackiego.

Promotorem rozprawy  pt.
Wyznaczanie wskaźników efektywności energetycznej kutrów polskiej floty rybackiej z wykorzystaniem technik komputerowych

był dr hab. inż. Cezary Behrendt, prof. PM z Wydziału Mechanicznego PM, a promotorem pomocniczym - dr inż. st. of. mech. okręt. Włodzimierz Kamiński również z Wydziału Mechanicznego Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Recenzentami rozprawy doktorskiej byli:

dr hab. inż. Jerzy Herdzik, prof. Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
dr hab. inż. Andrzej Piotr Grządziela, prof.  Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni

Z rozprawą doktorską i opiniami recenzentów można zapoznać́ się w Czytelni Biblioteki Głównej Politechniki Morskiej w Szczecinie (ul. H. Pobożnego 11) lub na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Politechniki Morskiej w Szczecinie https://bip.pm.szczecin.pl/artykul/glowacki-bartosz

22 listopada 2023 roku Senat Politechniki Morskiej w Szczecinie nadał Panu mgr. inż. Bartoszowi Głowackiemu stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.

Pan Bartosz Głowacki jest absolwentem studiów jednolitych magisterskich Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, którą ukończył w roku 2002 broniąc pracę magisterską na Wydziale Mechanicznym na kierunku mechanika i budowa maszyn w zakresie eksploatacji siłowni okrętowych. Był słuchaczem studiów III stopnia (doktoranckich) na tejże uczelni na Wydziale Mechanicznym w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Zawodowo jest nauczycielem przedmiotów mechanicznych w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, wcześniej pracował między innymi w Akademii Morskiej w Szczecinie na stanowisku asystenta w Zakładzie Inżynierii Materiałów Okrętowych i jako motorzysta w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Posiada dużą wiedzę hobbystyczną z zakresu żeglarstwa, modelarstwa, techniki morskiej, motoryzacji, elektroniki, lotnictwa i spadochroniarstwa oraz sportów wodnych.