Dnia 16.11.2023 r. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się gala ogłoszenia i wręczenia prestiżowych nagród naukowych - Zachodniopomorskie Noble.

Wśród nagrodzonych pracownik Politechniki Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. Krzysztofa Nozdrzykowskiego, prof. PM.
profesor Nozdrzykowski wygłasza podziękowanie po otrzymaniu Zachodniopomorskiego Nobla
Po raz 23 nagrodzono wybranych naukowców.

W Kapitule Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki, która przyznaje Noble są wybitni naukowcy:
  • profesor Aleksander Wolszczan (przewodniczący),
  • profesor Jan Lubiński (sekretarz Kapituły),
  • profesor Wojciech Kacalak,
  • profesor Piotr Masojć,
  • profesor Antoni Morawski,
  • profesor Waldemar Tarczyński.
W tym roku Kapituła Zachodniopomorskiego Klubu Liderów Nauki za dokonania w 2022 roku nagrodziła w dziedzinie nauk o morzu naszego pracownika dr hab. inż. Krzysztofa Nozdrzykowskiego, prof. PM z Katedry Podstaw Budowy Maszyn i Materiałoznawstwa Wydziału Mechanicznego Politechniki Morskiej w Szczecinie za innowacyjną metodykę pomiarów dokładności wielkogabarytowych elementów maszyn, do których należą wały korbowe silników okrętowych o wielkiej mocy.

Pozostali laureaci: https://24kurier.pl/aktualnosci/nauka/zachodniopomorskie-noble-2022-przyznane/

statuetka Zachodniopomorskiego Nobla 2022 otrzymanego przez prof. Nozdrzykowskiego

Serdecznie gratulujemy!