Dnia 12 marca 2019 roku w Sali Senatu Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Katarzyny Prill

Tematem pracy jest  „Efektywność energetyczna jednostki specjalistycznej na przykładzie statku badawczo – szkolnego”.

Promotor:

• dr hab. inż. Cezary Behrendt, prof. Akademii Morskiej w Szczecinie,

Promotor pomocniczy:

• dr inż. Marcin Szczepanek – Akademia Morska w Szczecinie

Recenzenci:

• prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz z Politechniki Śląskiej w Gliwicach,
  • dr hab. inż. Jaromir Krzysztof Mysłowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Pani Katarzyna Prill jest absolwentką Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie, który ukończyła z tytułem magistra inżyniera w 2007 roku. Od 2009 roku pracuje w Akademii Morskiej w Szczecinie, początkowo w Dziale Nauczania i Certyfikacji, następnie w Dziale Kontroli Wewnętrznej i Certyfikacji.

Uchwałą Rady Wydziału Mechanicznego AMS z dnia 06 marca 2018 roku wszczęty został przewód doktorski Ww. Celem rozprawy doktorskiej była identyfikacja aspektów, nieuwzględnionych w obecnym stanie wiedzy, a które mają wpływ na problematykę efektywności energetycznej w żegludze, w odniesieniu do grupy statków specjalistycznych oraz opracowanie metodyki określania efektywności energetycznej statku specjalistycznego badawczo-szkolnego m/s Nawigator XXI, która została oparta na specyfice eksploatacyjnej tej jednostki i bierze pod uwagę realizowane przez nią zadania eksploatacyjne.

W wyniku przeprowadzonej obrony Rada Wydziału Mechanicznego AM dnia 12.03.2019 roku przyjęła publiczną obronę rozprawy doktorskiej i nadała mgr inż. Katarzynie Prill stopień naukowy doktora w dziedzinie nauki techniczne, w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.